Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

navi08

Re: Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

Post autor: navi08 » 29 wrz 2018, 09:22

Na moje oko Pani Violetta prezentuje się najlepiej 👍

Trionyx

Post autor: Trionyx » 29 wrz 2018, 11:55

Gmina powinna ograniczyć wydawanie pozwoleń na budowę, proszę chcesz budować, potrzebna przebudowa drogi lub budowa nowej daj pieniądze na to, a nie wywalą osiedlę na kilkanaście tysięcy osób kasa zgarnięta a dalej z dojazdem do i z domu to się bujajcie.
Chcesz wybudować to daj kasę na drogę np wzdłuż torów ,daj kasę na nowe przedszkole ,szkołę, przychodnie.
Nie dalej jak wczoraj czytałem że deweloperzy mocno naciskają na pozwolenia w ramach specustawy dla nich napisanej i co, kilka gmin odmówiło stosując prosty trick wynikający z przepisów , " budowa osiedla wymaga zapewnienia dostępu nowym mieszkańcom do określonej ilości miejsc przedszkolach i szkołach my nie mamy na nowe, dacie "wybudujecie" to możecie budować". I nie jest to jakiś tam wymysł tylko ktoś mądry z którejś z gmin dopatrzył się takich wymogów w przepisach. Deweloperowi rura zmiękła i już nie chce budować. Odsyłam do wczorajszej RZECZYPOSPOLITEJ.
U nas niestety nikt na to jeszcze nie wpadł i dlatego mamy budów osiedli na potęgę ale infrastruktury już nie i to my mieszkańcy dostajemy po dupie.
Wójt jest wybierany raz na jakiś czas ale to urzędnicy podejmują decyzję (przy których powinni myśleć) a on tylko ją klepie to na nich powinna skupić się nasza uwaga.
To że ktoś pracuję w urzędzie nie zwalnia z myślenia, tej pracy nie ma zapisanej w umowie że do emerytury. To ma być pomoc mieszkańcom a nie
" a chuj mnie to obchodzi" czy oni (mieszkańcy) dadzą sobie radę ja tylko przybijam pieczątki.
Pozdrawiam

Agata

Post autor: Agata » 29 wrz 2018, 12:32

Zgadzam się w 100% z przedmówcą.
Przede wszystkim myślenie o przyszłości i przewidywanie skutków zamiast- jakoś to będzie lub tego lubię a tamtych mam gdzieś.

Agata

Post autor: Agata » 01 paź 2018, 21:20

W linku poniżej znajduje się debata kandydatów na wójta w naszej gminie, warto zobaczyć.
Debata odbyła się 01.10.2018r.
Czekam na wasze spostrzeżenia :)

https://www.facebook.com/wtk.tv/videos/ ... 493823395/

LukaszL

Post autor: LukaszL » 02 paź 2018, 10:19

Oczywiście mój post nie pojawił się na forum Pawełka, więc tu postaram się rozpisać.
Według wyżej wymienionego Pana, opisywanie ciągłego hejtu na panią Wiolettę, to sposób na wyklarowanie kiepskiego wystąpienia naszego wójta, jednak nie zdaje sobie sprawy, że tego poprostu nie da się czytać. Szukanie dziury w całym jest żałosne. Obiektywnie patrząc na wczorajszą debatę wychodzę z założenia, że jak i Pan Jacek i Pani Wioletta, mogliby spokojnie urzędować w naszej gminie. Pani W. rozumie sprawy ludzi i widać, że zapoznaje się z nimi wnikliwie i nie chce czynników szkodliwych jak i krzywdzących jednostki. Zaś Pan J., co od razu rzuca się w oczy, jest specjalistą od pozyskiwania funduszy, ma doświadczenie i sukcesy na swoim koncie. Także z chęcią widziałbym ich razem w naszej gminie. Co do wójta to musi jeszcze popracować na swoje stanowisko, nie zaskoczył, postawa taka jak zawsze.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 14:31 przez LukaszL, łącznie zmieniany 1 raz.

kormik

Post autor: kormik » 02 paź 2018, 10:51

Cóż, moim zdaniem we wczorajszej debacie bez dwóch zdań najlepiej wypadł Adrian Napierała. Kontrkandydaci ograniczyli się do pustej krytyki władzy i snucia wizji, jak być powinno, bez jakichkolwiek konkretów, jak to zrobić. Obecny Wójt odpowiadał na to spokojnie i merytorycznie, podając fakty i liczby, podkreślając dobrą współpracę z Radą.

Jak dla mnie pawelek ma niestety rację. Spore rozczarowanie. Spodziewałem się znacznie więcej, zwłaszcza ze strony pani Adamowicz.

Agata

Post autor: Agata » 02 paź 2018, 11:17

Kandydaci na pewno byli ograniczeni czasowo, przez (chyba) 20 minut nie da się poznać wszystkich aspektów każdego z nich. Taka debata powinna być zdecydowanie dłuższa. Po drugie, każdy z nas zapewne ma jakieś oczekiwania wobec nich, każdy z nich jest inny, ma inne doświadczenia. W każdym razie mamy 3 kandydatów, jest wybór.

Najważniejsze, abyśmy poszli GŁOSOWAĆ !!!

Szwajcar

Post autor: Szwajcar » 02 paź 2018, 12:12

Również niestety i również muszę się zgodzic z komentarzem użytkownika kormik. Nie wiem czy ktoś sądził że debata pomoże pani Adamowicz ale myślę, że raczej pokazała po części kim jest ta pani. Uważam że komitet Jesteśmy na Tak ma ciekawy program ale niestety wybrał niewłaściwego kandydata na wójta. Znam (znowu niestety) panią Adamowicz ze złej strony poprzez placówkę przedszkolną i naprawdę nie życzę nikomu, aby taka osoba miała wpływ na rozwój gminy.

Agata

Post autor: Agata » 02 paź 2018, 12:29

Szwajcar, czy możesz bliżej wyjaśnić kwestie związaną z przedszkolem? Co masz na myśli?

Szwajcar

Post autor: Szwajcar » 02 paź 2018, 13:34

Agato skoro pytasz to odpowiem ale celowo wymijająco. Sympatyzuję z programem komitetu Jesteśmy na Tak i nie mam zamiaru wywlekać publicznie tematów związanych z panią Violettą. Ogólnie napiszę tak że jest to osoba trudna w kontaktach międzyludzkich i jej konfliktowość mogłaby się okazać dużym problemem dla gminy. Dlatego powtórzę - decyzja komitetu o wystawieniu tej pani jest niefortunna i bardzo szkoda, bo są w naszej społeczności osoby znacznie bardziej predestynowane do takiej funkcji.

Zablokowany