Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

Agata

Re: Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

Post autor: Agata » 02 paź 2018, 14:08

Dziękuję za odpowiedź.

Marta

Post autor: Marta » 03 paź 2018, 18:45

Brawo dla Pani ADAMOWICZ!! BRAWO!!! Reprezentant gminy powinien miec kompetencje i jednogłośnie wypowiadać się w imieniu SPOŁECZNOŚCI. Nie reprezentować partii politycznej tylko BYC NASZYM GLOSEM. Starczy tych batalii i "wygrantch" obszarów w polsce a to dla jednej a to dla innej partii.. Ludzie głosujcie na ludzi A) z klasą B) z wiedza i wykształceniem C) na kompetencje i zaangażowanie dla naszego dobra.
Pan Napierała posługuje się liczbami i zasłania się radnymi... wstyd! Pani Adamowicz też sobie zaskarbi porządnych uczciwych radnych. MĄDRYCH LUDZI TRZEBA bez koneksji i wystawionych przygotowanych wyuczonych odpowiedzi.
A Pan Panie Ostaszewski powinien się pan nauczyć wypowiadać i precyzyjnie konstruować zdania... (yyyy) strach się bać jak by miał reprezentować Nas ktoś taki.
"Jestem na Tak" Głosuje za Violetta ADAMOWICZ.
Kto jest za niech odda głos NA TAK!

missa_pagana

Post autor: missa_pagana » 04 paź 2018, 12:06

kormik pisze:
02 paź 2018, 10:51
Cóż, moim zdaniem we wczorajszej debacie bez dwóch zdań najlepiej wypadł Adrian Napierała. Kontrkandydaci ograniczyli się do pustej krytyki władzy i snucia wizji, jak być powinno, bez jakichkolwiek konkretów, jak to zrobić. Obecny Wójt odpowiadał na to spokojnie i merytorycznie, podając fakty i liczby, podkreślając dobrą współpracę z Radą.

Jak dla mnie pawelek ma niestety rację. Spore rozczarowanie. Spodziewałem się znacznie więcej, zwłaszcza ze strony pani Adamowicz.
Pawełek jako człowiek z obecnych układów, człowiek cenzurujący posty niewygodne dla obecnej władzy, jest bezwartościowym klakierem. Taki typ nigdy nie ma racji.
Wójt w swojej "merytoryce" popełnił błędy, co dla człowieka, który ma dostęp do wszystkich danych jest nad wyraz kompromitujące.
Napierała wypadł blado. Przestraszony wizją utraty stołka. Dobra współpraca z radą? Błagam. To przecież jedna klika, grająca do tej samej bramki.
Krytyka nie była pusta, tylko poparta argumentami. Jakie konkrety podaje obecna władza?
Z uwagą słuchałem Pani Adamowicz. Mnie przekonała i mam nadzieję że dużą część mieszkańców. Po tej debacie ja, moi sąsiedzi i znajomi są na TAK.

kormik

Post autor: kormik » 04 paź 2018, 17:18

Pozwoliłem sobie obejrzeć debatę jeszcze raz i dokonać przy tym transkrypcji wszystkich wypowiedzi pani Adamowicz. Proszę, niech mi ktoś wyjaśni, która z nich powinna mnie przekonać (i właściwie do czego).

Pytanie otwarcia - czy potrzeba kontynuacji, czy zmiany
W mojej ocenie, w ocenie osób, które reprezentuję, ta zmiana jest absolutnie konieczna. Dlatego, że to, co pokazała ostatnia kadencja - niestety - pokazała bardzo duży brak kompetencji, kompetencji zarządczych, a przede wszystkim kompetencji interpersonalnych. Wójt zarządza gminą w totalnym odcięciu od mieszkańców, zupełnie się z nimi - można powiedzieć wprost - nie licząc. Zarządza w taki sposób, że działa na niekorzyść mieszkańców i gminy. Jeżeli w tym momencie ta zmiana nie nastąpi, nie wiem, czy chcę dalej oglądać dalsze postępowania w zakresie zarządzania gminą.
Pytanie o finanse Gminy
W mojej ocenie sytuacja Gminy Dopiewo obrazowo mówiąc jest na ostrym zakręcie. Dlatego, że wójt przejmując władzę w Gminie otrzymał w spadku po poprzednikach ok. 35 mln długu, natomiast po 4 latach mówi się już o 80 milionach. Jest to lawinowo rosnący dług, bardzo niebezpieczny. W związku z niniejszym trzeba się jak najszybciej przyjrzeć tym finansom, ponieważ z drugiej strony, wykazując mieszkańcom przychody firmy - w mojej ocenie prawdopodobnie jest to celowe wprowadzanie w błąd, ponieważ porównuje okres do okresu nie zaznaczając, że w bieżących przychodach zaznacza środki z tytułu 500+, a te środki nie powinny występować w tych przychodach.
Pytanie telewidza o politykę gospodarowania odpadami
Gospodarka odpadami po stronie wykonawczej, którą jako mieszkańcy obserwujemy już od wielu miesięcy, z naszej strony, mieszkańców, było bardzo wiele interwencji w zakresie samej obsługi, czy to ceny, czy innych elementów, natomiast tutaj również ze strony Wójta, pomimo takich zgłoszeń, nie było ruchu naprawczego. Umowa, która jest podpisana, nie mając do niej wglądu, śmiało mogę powiedzieć, że ona jest niekorzystna. Ta umowa jest przede wszystkim nierealizowana, to jest największy problem. Czasami mieszkańcy zgłaszają do Gminy, lawinowo również, informacje, że 4, 5, 8 dni śmieci się nieodbierane, zalegając na ulicy. To są sytuacje niedopuszczalne i w takich sytuacjach trzeba reagować natychmiast.
Telefon widza dot. finansów - inwestycje z UE
Bardzo niepokojące jest również to, że środki przeznaczone na daną inwestycję, na daną przebudowę drogi, nagle w bardzo krótkim czasie zmieniają swoje przeznaczenie. Takim przykładem jest chociażby rondo, które miało powstać - szumnie było zresztą zapowiadane - w Dąbrówce na zbiegu ulic Poznańska i Malinowa. Tam każdego dnia mieszkańcy dowożą około 400 dzieci, czy to do przedszkola, czy to do szkoły. I proszę sobie wyobrazić te osoby, które wszystkie, praktycznie w dużej części, jadą do pracy na godzinę 8:00. W tym miejscu korki są na ok. 30, czasami 40 minut. Było szumnie zapowiadane rondo, które miało w swoim założeniu rozładować ten ruch - ronda nie ma.
Telefon telewidza nt. myjki, która powstała przy Złotowskiej tuż obok domów
Ja bym chciała tylko dodać, że to pytanie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Dlatego, że sposób zarządzania Gminą właśnie jest sposobem „przez zaskoczenie”. My jako mieszkańcy jesteśmy praktycznie cały czas zaskakiwani, niestety nie pozytywnie. Jednym z takich największych zaskoczeń, to właśnie jest pomysł pana Wójta, który bardzo forsuje, czyli wybudowanie produkcji mas bitumicznych w Gminie. Tutaj pan redaktor zaznaczył, że to jest Gmina, która będzie się rozrastać, będą to ludzie młodzi - obecnie również średni wiek mieszkańca to jest około 35 lat, więc to już też wskazuje na to, że jest bardzo dużo dzieci. I właśnie w takim miejscu pan Wójt zaproponował mieszkańcom, z zaskoczenia, wytwórnię mas bitumicznych, która będzie mieszkańców zwyczajnie truła. My jako komitet, ja jako kandydat na Wójta, absolutnie się z tym nie zgadzamy i naszym pierwszym punktem działania podstawowym i najważniejszym, jest zatrzymanie tej produkcji i wiemy że są do tego narzędzia żeby ją zatrzymać. Plan wystartowania produkcji jest na grudzień tego roku i musimy to zrobić teraz.
Dlaczego mieszkańcy mają oddać głos właśnie na Was
Geneza powstania naszego komitetu to jest moment, kiedy mieszkańcy w bardzo dużej części utracili zaufanie do władz Gminy. Z tych ludzi, którzy wówczas bardzo mocno działali, czy to w protestach, których pan Wójt absolutnie nie przyjmował, czy to w innych projektach, stworzyła się grupa - dzisiaj już możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy zespołem - jesteśmy zespołem ludzi, którzy mają poczucie, że ta nasza mała ojczyzna potrzebuje nas, z naszymi kompetencjami, z naszą otwartością, z naszym rozumieniem problemów. Pan wójt na co dzień nie zamieszkuje na terenie naszej Gminy, co również może być elementem takim, że po prostu zwyczajnie po ludzku nie czuje jej problemów. Natomiast my mamy zamiar mieszkać na terenie tej gminy przez najbliższe kilkanaście lat i chcemy po prostu zadziałać na jej rozwój, na jej czystość, czystość powietrza włącznie.

LukaszL

Post autor: LukaszL » 04 paź 2018, 18:56

Drogi Kormik, może warto zrobić podobne porównanie wypowiedzi wszystkich kandydatów. Będzie można przeanalizować pod kątem merytorycznym.
W sumie to dobry pomysł aby nie patrzeć a analizować.
Warto jeszcze wspomnieć, że dwóch kandydatów nie ma doświadczenia w publicznych wystąpieniach i należy wliczyć czynnik stresu.
Pozdrawiam ;)

Dorotka

Post autor: Dorotka » 04 paź 2018, 19:42

Bardzo ładnie mówiła w debacie. Z dużą trafnością co do sytuacji w obecnym zarządzaniem gminą. A w zasadzie brakiem zarządzania. Pan Napierała nie szanuje ludzi a mieszkańcy są potrzebni tylko do tego aby płacili podatki i aby było z czego się bawić.
Nie miałam pojęcia że dług gminy w czasie tej kadencji z 35 mln zwiększył się do 80 mln. To chyba jeszcze nigdy w historii gminy takiego długu nie było. To trzeba zweryfikować a to może zrobić tylko nowy wójt bo obecny będzie zamiatał sprawy i dalej okłamywał mieszkańców.

Dorotka

Post autor: Dorotka » 04 paź 2018, 19:45

A co z kandydatem z PiS ? Gdyż mam wrażenie że tylko Pani Adamowicz startuje i Pan Napierała. A co z trzecim kandydatem?

mrpopulist

Post autor: mrpopulist » 04 paź 2018, 23:10

Oto moja propozycja idealnego programu.

W najbliższej kadencji jako wójt gminy:
- zlikwiduję korki oraz wstrzymam deweloperów,
- doprowadzę do likwidacji ramp kolejowych,
- zablokuję powstawanie wytwórni mas bitumicznych, stacji benzynowych, myjni,
- zablokuję budowę linii 400kV,
- doprowadzę do budowy ekranów wzdłuż gminnego odcinka S11/S5 i ograniczę hałas,
- wprowadzę cotygodniowy odbiór odpadów,
- zapewnię wszystkim mieszkańcom dostęp do kanalizacji,
- utwardzę i oświetlę wszystkie drogi gruntowe,
- doprowadzę dług publiczny do wartości zerowej,
- zbuduję tunele, wiadukty, podziemne przejścia z windami,
- nie dopuszczę do powstawania firm w gminie, które generują uciążliwy transport,
- zapewnię wszystkim dzieciom do lat 3 publiczną opiekę żłobkową,
- wprowadzę bezpłatną komunikację publiczną a pociągi będą kursować co 10 minut,
- zlikwiduję smog i zaoferuję 100% dofinansowania do fotowoltaiki,
- zagwarantuję ciśnienie wody 5 bar o każdej porze dnia i nocy przez cały rok.

Czy miałbym szanse? Jak myślicie?

Agata

Post autor: Agata » 05 paź 2018, 00:59

Dobrze zauważyłeś, mrpopulist, że problemy narastają a nie maleją w naszej gminie. Większość tych punktów nie istniała 4 lata temu. Można sporo jeszcze dodać :lol:
Pozdrawiam

Zbigniew

Post autor: Zbigniew » 05 paź 2018, 07:13

O to co napisał mrpopulist trzeba wysłać do wójta aby wiedział czym powinien się w gminie zająć gdyż tematy leżą nietknięte od 4 lat. Dobra robota mrpopulist. Zrobiłeś świetną listę potrzeb gminnych.

Zablokowany