Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

Dr. Misio

Re: Kandydaci na Wójta Gminy Dopiewo

Post autor: Dr. Misio » 05 paź 2018, 12:17

mrpopulist dodałbym jeszcze, że nie zamknę się w gabinecie i li tylko będę pokazywał swoje spocone czoło do fotek na festynach.

mrpopulist

Post autor: mrpopulist » 05 paź 2018, 17:02

Zbigniew pisze:
05 paź 2018, 07:13
Dobra robota mrpopulist. Zrobiłeś świetną listę potrzeb gminnych.
Thank you Zbigniew za uznanie. Nie napisałem tego wcześniej ale nie roszczę sobie praw do tych pomysłów - proszę korzystać do woli.

Kandydatka na wójta pani Adamowicz widzę skorzystała. Szkoda, że tylko niektóre elementy znalazły się w ankiecie:
  • Eliminacja miejsc generujących hałas, np. likwidacja lub przeniesienie rampy kolejowej.
  • Zatrzymanie inwestycji wytwórni mas bitumicznych w Dąbrówce.
  • Brak zgody na budowę jakiejkolwiek stacji benzynowej przy ulicy Poznańskiej w Skórzewie
Drobna uwaga. Pozycja "Zatrzymanie inwestycji wytwórni mas bitumicznych w Dąbrówce" to bardzo dobre i chwytliwe hasło. Mnie się podoba i w Dąbrówce też może się spodobać. Jednak po objęciu stanowiska wójtowskiego okaże się, że nie ma nic do roboty w temacie - bo Strabag nie ma tam zamiaru budować. Więc troszkę jakby wstyd.

Marta

Post autor: Marta » 05 paź 2018, 18:31

LukaszL pisze:
04 paź 2018, 18:56
Drogi Kormik, może warto zrobić podobne porównanie wypowiedzi wszystkich kandydatów. Będzie można przeanalizować pod kątem merytorycznym.
No właśnie. Panie Kormik. Zadał Pan sobie wiele trudu by zacytować wypowiedzi p. Adamowicz. A gdzie reszta?

Agata

Post autor: Agata » 05 paź 2018, 21:04

Wszyscy się skupiliśmy na P. Violecie A. i P. Adrianie N., możliwe, że jest to spowodowane hejtem na forum naszego ulubionego Pawełka z gminy :D , który ciągle wyszukuje informacji, nie do końca na temat, by zmusić ludzi do myślenia tak jak on. Szkoda, ja uważam, że każdy może mieć swoje zdanie i z chęcią posłucham/poczytam innego zdania, oby nie był to opis zdjęcia lub czy kogoś lubię czy nie - argumenty są mile widziane. W końcu każdy z nas ma wybór, inne potrzeby lub problemy z którymi się zmaga...itd.
W związku z tym mam pytanie - Co myślicie o trzecim kandydacie, P. Jacku O., mało dialogów z jego udziałem?
Pozdrawiam :)

kajunia80

Post autor: kajunia80 » 07 paź 2018, 03:16

Chętnie nadmienię że Pani Violetta nie pomyliła się mówiąc o tym że postara się zablokować postawienie "asfaltowni" w naszej gminie.Otóż jeden z lokalnych inwestorów (Pan Dolata),zaprosił Strabaga na swoją prywatną działkę w Dąbrowie.Obecny wójt mimo licznych i głośnych protestów mieszkańców wsi, nie zrobił nic żeby tej inwestycji przeciwdziałać.Kiedy to cudo stanie w Dąbrowie to mieszkańcy Skórzewa i okolic będą mieli jeszcze bardziej czerwone wskaźniki smogu na radarach.A wójt nie tak dawno odebrał nagrodę "Ekojanosika",za propagowanie czystości powietrza w gmnie.Żyjemy w Matrixie drodzy Państwo.Mój wybór to tylko Pani Violetta.

kormik

Post autor: kormik » 07 paź 2018, 11:36

Marta pisze:
05 paź 2018, 18:31
LukaszL pisze:
04 paź 2018, 18:56
Drogi Kormik, może warto zrobić podobne porównanie wypowiedzi wszystkich kandydatów. Będzie można przeanalizować pod kątem merytorycznym.
No właśnie. Panie Kormik. Zadał Pan sobie wiele trudu by zacytować wypowiedzi p. Adamowicz. A gdzie reszta?
Jak pani raczyła zauważyć, kosztowało to sporo trudu, a przede wszystkim czasu, na którego nadmiar zdecydowanie nie narzekam. Zrobiłem to, ponieważ z zaciekawieniem obserwowałem ruchy wokół Komitetu i spodziewałem się pewnej jakości, merytoryki, konkretnego pomysłu. Tymczasem było jak było, a mimo to pojawiły się głosy, że pani Violetta kogoś przekonała oraz, że padły jakieś argumenty. Więc pytam - gdzie? Ja jakoś nadal nie wiem, w jaki sposób pani Adamowicz chciałaby rozwiązać problemy, które tak punktuje i wciąż jestem zdania, że jedyne konkrety padły od obecnego Wójta.

Jeżeli brakuje Wam transkrypcji wypowiedzi pozostałych kandydatów, dlaczego sami ich nie zrobicie?

Zbigniew

Post autor: Zbigniew » 07 paź 2018, 19:57

Wnioski mam takie że skoro tak ludzie Wójta poświęcają dużo uwagi Pani Wiolecie to znaczy że tylko Jej kandydatura nie jest w gminie ustawiona i może zakłócić dogadany plan. Wójt Napierała bardzo często po gminie spacerował z posłem Wróblewskim z PiS więc rozumie się że z PiS się dogadał. A tu wyskoczyła kandydatka dobrze wykształcona i padł blady strach że plan się posypie.
W czasie debaty kilka razy Wójt podkreślił że wszyscy radni są od niego czyli jest klika i będą robić jak wójt chce. W radzie muszą być ludzie z opozycji bo inaczej można zrobić każdy przekręt.
A na koniec dodam że zabawnie się patrzy jak ludzie Wójta miotają się razem z wójtem aby tylko stanowisk nie stracić. Mieszkańców to już od dawna mają gdzieś.
A Paweł czyli Pawełek gdyby był inteligentny to by nie pisał wymyślanego hejtu na komitet Jesteśmy na Tak. To jak wygrają to może Go z gminy nie zwolnią z pracy.
Najpierw pisał że komitet Jesteśmy na Tak nie wstawił wójta i opisywał jaka to szkoda. Późnej się okazało że wystawili to też pisał że źle. To kiedy Panie Pawełek byłyby wg Pana siedzę? Pewnie tylko wówczas gdy zostanie starą ekipa i dotychczasowe układy gdzie ludzie swoich mają ciepłe posady. Ech szkoda gadać. Każdy wie że trzeba urząd przewietrzyć z obecnej kliki i oby to się stało w czasie obecnych wyborach. Tego życzę siebie i wszystkim mieszkańcom gminy Dopiewo. Pozdrawiam wszystkich czytelników tego forum.

Agata

Post autor: Agata » 07 paź 2018, 20:02

Kormik, nie wiem o jakich ty konkretach słyszałeś od wójta bo większość przykładów dotyczyła teraźniejszości i przeszłości dotyczącej kadencji, a tak właściwie skupił się na 2 sprawach, drodze poznańskiej w Skórzewie i drodze kolejowej w Dąbrówce. Co do przyszłości, pan Jacek O. zauważył, że plany inwestycyjne są na kwotę, o ile się nie mylę, 20 mln., dokładnie tyle ile było zaplanowane wcześniej. Czyli zero wzrostu i pomysłu. Pozyskiwanie środków z UE też kuleją w naszej gminie i to było słychać w wypowiedzi zaskoczonego wójta (pytanie od widza). Poza tym zastanawiam się, dlaczego uznał za pozytywne, że nasza gmina znajduje się na drugim miejscu w Polsce pod kątem wzrostu osób meldujących się. Według mnie tylko osoba bez wyobraźni może uznać to za plus lub zamysł dotyczy podatków, bo co do infrastruktury to już tak ważni nie jesteśmy.
To jest moje zdanie, ja to tak odebrałam, poza tym strasznie się denerwował, nie był pewny, wypowiedzi niejasne, kwota długu wzrastała co chwilę. Wstyd.

Agata

Post autor: Agata » 08 paź 2018, 09:02

Chciałabym dodać jeszcze jedną rzecz, którą zauważyłam czytając programy kandydatów zarówno PiS jak i Jesteśmy na tak. Każdy z nich opisuje chęć zmiany w komunikacji pomiędzy: urząd a zwykły mieszkaniec. Uważam, że jest pewna nieprawidłowość w relacjach, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi odmienne zdanie mieszkańców. Przykre jest to, że władze samorządowe w naszej gminie nie myślą o jednostkach. Poniżej cytat jednego z kandydatów:
"Czas na poszanowanie człowieka, równe traktowanie i zapobieganie dyskryminowaniu przez władze lokalne ludzi, którzy mają odmienne zdanie lub nie należą do grupy wzajemnego wsparcia".
Sprawdźcie...
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 16:29 przez Agata, łącznie zmieniany 1 raz.

Zbigniew

Post autor: Zbigniew » 08 paź 2018, 09:12

Pani Agato trafione w punkt. Wójt Napierała za pieniądze gminne zrobił ankietę satysfakcji mieszkańców gdyż chciał sprawdzić ile tych skrzywdzonych jednostek przez kadencję się uzbierało. I musi być ich sporo bo ankieta wyszła z fatalnym wynikami dla Wójta. Teraz mamy taki efekt że liczył na to że nie będzie konkurencji i wygra. A konkurencja się pojawiła i stąd ta wściekłość w hejcie który pisze w zasadzie jeden człowiek od Wójta i używa wielu loginów aby wyglądało że całe tłumy dyskutują.

Zablokowany