Rampa przeładunkowa w Palędziu

Trionyx

Re: Rampa przeładunkowa w Palędziu

Post autor: Trionyx » 28 wrz 2018, 13:51

Mieszkam od kilkunastu lat w pobliżu ale nie zgłaszam jakiś zastrzeżeń, ta rampa jest tam od zawsze i bardzo rzadko można mieć jakieś uwagi.
Jedynie jak rozładowują w soboty czy niedziele to może to irytować ale jak człowiek pracuje normalnie to oni kończą też prace po 17 i jest ok.
Pozdrawiam

Agata

Post autor: Agata » 28 wrz 2018, 22:17

To dlaczego według ciebie ludzie protestują :?:
:?

navi08

Post autor: navi08 » 29 wrz 2018, 09:34

Mam znajomą po tamtej stronie osiedla i wiem, że ludzie są zdruzgotani .Hałas jest nawet późnym wieczorem taki , że nie da się otworzyć okna 😦

Trionyx

Post autor: Trionyx » 29 wrz 2018, 11:33

Pewnie że jest hałas ale nie non stop to po pierwsze, po drugie ludzie którzy kupili nowo wybudowane domy w osiedlu bo to w większości oni protestują
powinni walczyć ze sprzedawcą co ich wpuścił w kanał (rampę) a nie z czymś co istnieje i funkcjonuje od zawsze.
Jakoś nie widzę żeby starzy mieszkańcy wyprowadzali się co chwilę mieszkając tuż przy rampie.
Budowa nowych drug, bo nie wierzę że nie jeździcie obwodnicą wymaga dostarczenia materiałów, Colasa wybudował zakład jeszcze długo przed osiedlem też musi jakoś się zaopatrywać. Cała sytuacja przypomina sytuację kiedy deweloper wybudował osiedle w polu a to rolnika który musi zadbać posadzić, nawieźć pozostałe pola w okół obwiniają że im śmierdzi i że hałas podczas prac polowych. Do cholery ludzie cisza i spokój jedźcie w Bieszczady. A swoją drogą to to ruch pociągów też robi hałas i co będziecie walczyć z PKP.
Wszystko jest do przeżycia. Kilka dni w miesiącu trochę hałasu nikogo nie zabiję.
Pozdrawiam

navi08

Post autor: navi08 » 30 wrz 2018, 08:36

Ci ludzie z tego co wiem nie walczą o likwidację .... kiedy kupowali mieszkania rampa przecież była - to niezaprzeczalny fakt .... osłniał ich jednak pas zieleni ... i to wystarczylo !!!! Do cholery przestańcie ironizować i pieprzyć o zamieszkaniu w Bieszczadach !!! My " z miasta" nie dostaliśmy ziem od rodziców czy dziadków.... zaciągneliśmy kredyty na własne M bo takie są dziś realia i ciężko pracujemy aby je spłacać !!! Chcemy tylko aby gmina realizując swoje inwestycje MYŚLAŁA ... o WSZYSTKICH mieszkańcach !!!!
P.S. Dlaczego ekrany kończą się w pewnym miejscu ? Bo to nie grunt gminy . Dlaczego gmina nie dogada się z wlaścicielem gruntu ? Bo ma to w dupie ! Ma w dupie NAS i tylko udaje , że jest inaczej !
OT I CAŁA PRAWDA !

navi08

Post autor: navi08 » 30 wrz 2018, 08:38

Myślę, że nadszedł czas aby zainteresować tym wszystkim co się tu dzieje MEDIA ! Albo idąc dalej .....

LukaszL

Post autor: LukaszL » 30 wrz 2018, 16:42

Przed wyborami? Jestem za, może w końcu ktoś zajmie się tą gminą uczciwie!

Trionyx

Post autor: Trionyx » 30 wrz 2018, 21:18

Navi08,też mam kredyt ,też go spłacam. "Dlaczego ekrany kończą się w pewnym miejscu ? Bo to nie grunt gminy . Dlaczego gmina nie dogada się z wlaścicielem gruntu ? " Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ,dlaczego pomijając, że również z twoich jak i moich podatków właściciel gruntu ma dostać jakieś niebotyczne pieniądze bo pewnie takie sobie zażyczył za kawałek ziemi. Jeśli gmina wydała by jakieś duże pieniądze za tą ziemię to za chwilę poszły by gromy że po co ,dlaczego tak dużo ,że niegospodarność i ktoś wziął w łapę.Oskarżeniom nie w obie strony było by końca. Nie jesteś w stanie niestety dowiedzieć się gdzie tkwi problem bo nikt się do tego nie przyzna (gmina swoje właściciel swoje).
Moim zdaniem problem w całej gminie rozbija się o brak choćby elementarnego myślenia w przyszłość dotyczącego kierunków rozwoju urbanistycznego gminy a w szczególności Dąbrówki i najbliższych okolic. Dla przykładu w Palędziu obowiązuje zabudowa tylko bliźniacza ale już w Gołuskach czyli raptem przez drogę można budować już szeregowce. Pomiędzy tymi miejscowościami prowadzi wąska droga którą pewnie nie raz jeździliście , co się stanie jak powstanie jeszcze kilka takich osiedli, "staną się Plewiska" gdzie o każdej porze dnia jest korek właśnie przez taką bezmyślną krótkowzroczność.
Wszyscy już teraz odczuwamy skutki takiej krótkowzrocznej polityki próbując skorzystać z wody latem podczas upałów. Osiedli będzie przybywać i nic tego prawdopodobnie nie zmieni ale można to ograniczyć przez głupi zapis o zabudowie bliźniaczej. Wiem że nie wiele to mówi ale dla przykładu na tej samej działce o powierzchni około 800 m w dzisiejszym planie można postawić budynek nawet 2 piętrowy czyli zużycie wody dla 8 mieszkań około 10 m/sześć na miesiąc za mieszkanie w sumie 80 m/sześć , dla zabudowy bliżniaczej to 2 rodziny 20m/sześć. O line przyjemniej wy się mieszkało ,jeździło itd. Niestety deweloper na chwilę obecną ciśnie ile się da ,ale taki mały kaganiec w postaci zapisu w planach zagospodarowania o zabudowie bliźniaczej pomógł by całej okolicy zarówno obecnym jak i przyszłym mieszkańcom.
Wracając do tematu rampy to sam pomysł budowy Park end Ride który zniszczył naturalną osłanę przed hałasem z założenia jest głupi bo nie ma dogodnych połączeń z miastem a nie znam nawet kosztów biletu miesięcznego który pewnie tani nie jest. Za te pieniądze wolałbym żeby opracował ktoś plan czy można doprowadzić do Nas linie tramwajową co nie jest niewykonalne a było by genialnym ułatwieniem dla Dąbrówki Skórzewa i reszty to w końcu około 40 tyś ludzi.
Media na trzy tygodnie przed wyborami za późno moim zdaniem.
Pozdrawiam

Agata

Post autor: Agata » 30 wrz 2018, 21:30

Trionyx, zauważyłam, że sporo wiesz na ten temat. Powiedz mi proszę co myślisz na temat przesunięcia rampy, czy taka opcja, według twojej wiedzy, jest możliwa?

Trionyx

Post autor: Trionyx » 01 paź 2018, 19:33

Nie, niestety nie mogę pomóc.

ODPOWIEDZ