Droga wzdłuż torów /Palędzie-Dąbrówka-Droga Techniczna S11/

Thorix

Droga wzdłuż torów /Palędzie-Dąbrówka-Droga Techniczna S11/

Post autor: Thorix » 06 sie 2018, 21:05

...

Agata

Re: Droga wzdłuż torów /Palędzie-Dąbrówka-Droga Techniczna S11/

Post autor: Agata » 29 wrz 2018, 07:45

Skopiowałam ten wpis, gdyż genialnie obrazuje czym ta droga stała się dla mieszkańców Dąbrówki, obserwuję to codziennie...
Napisał to Randal. Pozdrawiam

"To chyba jakiś koszmarny żart i kpina. Dla Dąbrówki ta droga jest przekleństwem. Została stworzona tylko i wyłącznie dla dewelopera budującego osiedle w Dopiewcu. Obecnie wyjechać na ul. Poznańską w godzinach rannych i popołudniowych to naprawdę duża sztuka. Gdyby ktoś myślał o Dąbrówce to najpierw zbudowałby drogę z Dąbrówki do drogi serwisowej przy S11 odciążając ul. Poznańską a nie odwrotnie !!!
A jeśli chodzi o Trzcielin to duże współczucie dla mieszkańców, że Urząd Gminy nie zatroszczył się o kanalizację i gaz. No ale tam przecież nie ma dewelopera."

Agata

Post autor: Agata » 15 paź 2018, 09:00

Czy coś wiadomo odnoście terminów budowy drogi wyprowadzającej ruch z Dąbrówki do S11? Nigdzie nie znalazłam takich informacji, tzw konkrety.

kormik

Post autor: kormik » 15 paź 2018, 11:16

Agata pisze:
15 paź 2018, 09:00
Nigdzie nie znalazłam takich informacji
Bo takowych nie ma. Nie ma STEŚ, nie ma projektu, nie ma gruntów, nie mówiąc o pieniądzach na to wszystko, jak i na samą budowę. Jest tylko mglista wizja ;)

Kamil

Post autor: Kamil » 16 paź 2018, 22:04

Jeśli plany budowy drogi opiewają na rok 2007 a w 2018 trwają prace nad pozyskaniem gruntu, zastanawiam się dlaczego przez ten czas nic się nie wydarzyło? Nasz wójt określa tą sprawę jako priorytetową, niestety żadnych konkretów na horyzoncie nie widać i nie słychać. Przed wyborami można wszystko obiecać, tylko co przez 4 lata robili z rozładowaniem drogi z Palędzia/Dąbrówki w stronę s11? Na pewno nie jest sukcesem droga z poznańskiej w stronę Dopiewca do dewelopera Linei a pieniądze przeznaczone na rondo trafiły do Dopiewa na remont dróg. Dlaczego na tak ważną inwestycję nie można było się także zadłużyć zwłaszcza, że do tych (chyba) 80mln długu, parę w tą czynność w tą już nie robi różnicy. Poza tym remont w Dopiewie miesiąc przed wyborami nie wygląda dobrze w oczach mieszkańców gminy.

Naczelny

Post autor: Naczelny » 16 paź 2018, 23:55

Kamil pisze:
16 paź 2018, 22:04
Jeśli plany budowy drogi opiewają na rok 2007 a w 2018 trwają prace nad pozyskaniem gruntu, zastanawiam się dlaczego przez ten czas nic się nie wydarzyło? Nasz wójt określa tą sprawę jako priorytetową, niestety żadnych konkretów na horyzoncie nie widać i nie słychać. Przed wyborami można wszystko obiecać, tylko co przez 4 lata robili z rozładowaniem drogi z Palędzia/Dąbrówki w stronę s11?
I to są bardzo dobre pytania. Jeśli przez 11 lat nie udało się nawet wykupić gruntów, to obietnica wybudowania tego odcinka w ciągu kolejnych kilku lat brzmi mało wiarygodnie. Obym się mylił.

Kamil

Post autor: Kamil » 17 paź 2018, 07:34

Jestem zwykłym użytkownikiem drogi w Dąbrówce i szlak mnie trafia gdy widzę takie decyzje ze strony naszych władz. W Dopiewcu mieszkania wyrastają jak grzyby po deszczu, korki coraz większe a wójt przed wyborami buduje kawałek do PKP i myśli że to jest super. Piękna droga do Dopiewca- tylko po co ? Gdy wszystko stoi jeszcze bardziej niż stało a z roku na rok będzie coraz gorszej aż w końcu utoniemy w tym smrodzie ze spalin.

A tak wogóle czy ktoś się orientuje z kim negocjujemy ten wykup gruntów?
Jeśli od osób fizycznych to moja propozycja jest taka, by zacząć budowę od komornickiej i puścić część samochodów z tamtej strony.

ODPOWIEDZ